Co można wrzucać do big baga?

Big bagi (znane również jako worki typu big bag) są to duże, wielorazowe worki z materiału syntetycznego, które są stosowane do transportu i magazynowania różnych rodzajów materiałów. Można wrzucać do big bagów praktycznie każdy rodzaj materiału, taki jak:

 • różnego rodzaju granulaty, np żwir, kruszywo, ziemię, piasek, nawóz, itp.
 • materiały sypkie, takie jak włókna tekstylne, pianki, granulaty tworzyw sztucznych, itp.
 • płody rolne: kukurydzę, ziemniaki, warzywa, zboże
 • materiały: gruz, azbest, śmieci

Przed wrzuceniem materiału do big baga należy upewnić się, że jest on odpowiedni do tego celu i nie zaszkodzi workowi. W tym celu warto podczas zakupu zapytać o takie kwestie producenta big bagów.

Ile kosztuje worek big bag?

Cena worka typu big bag zależy od kilku czynników, takich jak:

 • Materiał z jakiego jest wykonany (np. polipropylen, polietylen, poliester, itp.)
 • Grubość materiału
 • Wymiary worka (wysokość, szerokość, głębokość)
 • Obciążenie, jakie może unieść worek (w tonach)
 • Dodatkowe elementy, takie jak uchwyty, leje, itp.

Cena worków typu big bag może się więc wahać od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę, w zależności od tych czynników. Ważne jest również, aby wybrać worek odpowiedni do konkretnych potrzeb i wymagań, ponieważ niedopasowanie może prowadzić do problemów podczas użytkowania, lub nawet do uszkodzenia worka i utraty zawartości. W celu poznania kosztów big bag, zapraszamy do kontaktu z nami.

Jak zabezpieczyć big bagi

Istnieje kilka sposobów zabezpieczenia worków typu big bag, aby zapobiec ich uszkodzeniu, lub utracie zawartości podczas transportu, lub magazynowania:

 1. użycie specjalnych taśm do zamknięcia otworów w worku
 2. stosowanie worków z folią lub membraną, przeznaczonych do transportu lub magazynowania płynów. Taki worek jest szczelny i pozwala uniknąć wycieków.
 3. ustawienie worków na paletach lub innych podporach, aby zapobiec ich przemoczeniu lub zabrudzeniu.
 4. uniesienie worka za uchwyty, lub za pomocą specjalnego sprzętu, takiego jak wózek widłowy, lub żuraw, aby uniknąć rozerwania go, lub zgniecenia pod ciężarem zawartości.
 5. umieszczenie worka w miejscu suchym, z dala od źródeł ciepła lub ognia, aby zapobiec jego stopieniu, lub spaleniu.
 6. oznakowanie worka, aby łatwo było go zidentyfikować i ustalić jego zawartość. Można również umieścić na nim instrukcje dotyczące bezpiecznego transportu, lub przechowywania.

 

Ile waży big bag

Waga worka typu big bag zależy od jego rozmiaru oraz grubości materiału, z jakiego jest wykonany. Worki typu big bag mogą ważyć od kilku do kilkunastu kilogramów, w zależności od tych czynników.

Należy pamiętać, że worek typu big bag ma również dopuszczalne obciążenie, czyli maksymalną wagę, jaką może unieść bez uszkodzenia